BAYİLİK SİSTEMİMİZ

Bayileşme Politikası

Ürünlerimizi alıp satmak isteyen girişimciler için üçü franchise olmak üzere 7 tip bayilik modelimiz bulunmaktadır.


Elçi Bayi: PlanetKonsept ürünlerini katalog üzerinden satan tüzel kişi veya işletmedir.
Corner Bayi: PlanetKonsept ürünlerinden en az 3 tanesini mağazasının bir köşesinde sergileyerek, PlanetKonsept kataloğunda olan tüm ürünleri satan işletmedir.
Wall Bayi: Mağazasının bir duvarını Planet Konsept ürünlerinin sergilemesine ayıran ve bu duvarda en az 6 ürün sergileyerek, PlanetKonsept kataloğunda olan tüm ürünleri satan işletmedir.
Münhasır Bayi: Mağazasının bir duvarını ve orta teşhir alanlarını bir kısmını Planet Konsept ürünlerinin sergilemesine ayıran ve buralarda en az 10 ürün sergileyerek, PlanetKonsept kataloğunda olan tüm ürünleri satan işletmedir.
Franchise Bayiler: Mağazasında sadece PlanetKonsept ürünlerini sergileyen ve satan, iç alanı ve dış cephesi (tabelası dahil) PlanetKonsept mağazacılık konseptine göre dizayn edilen, PlanetKonsept mağazacılık kurallarıyla çalışan işletmedir. Üç tipe ayrılır:
Mini Franchise Bayi: Mağazasının sergileme alanı 50 ila 150 metrekare arasında olan bayi.
Midi Franchise Bayi: Mağazasının sergileme alanı 150 ila 350 metrekare arasında olan bayi.
Maxi Franchise Bayi: Mağazasının sergileme alanı 350 ila 600 metrekare arasında olan bayi.

Yukarıdaki bayilik türlerinden size uygun olanlar hakkında bilgi almak için bayilik@planetkonsept.com adresine veya 0546 251 56 50 nolu Whatsapp hattına talebinizi yazın. Bayilikten sorumlu yöneticimiz sizi en kısa sürede arayacaktır. Görüşmede uyum ve ilerleme sağlanırsa aşağıdaki aşamalar tek tek geçilerek bayilik verilecektir.

  • Bayi adayının merkezimizde ağırlanması ve kendisine bayilik sunumunun ve fizibilitesinin yapılması
  • Bayilik sözleşmesinin bayi adayına verilmesi
  • Bayi adayının PlanetKonsept ürünlerini satacağı/sergileyeceği alanın yerinde keşfi
  • Bayilik sözleşmesinin imzalanması
  • Bayiye teşhir/şovrum alanının tasarımının merkez tarafından gönderilmesi ve ardından teşhir/şovrum alanının bayi tarafından hazırlanması
  • Teşhir ürünlerinin bayiye gönderimi ve bayinin teşhir ürünlerini sergilemeye/satmaya başlaması
  • Bayinin web sitemizde lanse edilmesi   

   Hali hazırda dekorasyon ürünleri satan tüccarlara (esnaflara) ve mimarlara bayilikte öncelik tanınır. Her ile potansiyeli oranında sınırlı sayıda bayilik ve bayilik türü verilecektir. Her bayilik türünün kendine has ticari kuralları vardır.

Bayilik Ön Başvuru Formu